Flebektomie jako řešení křečových žil

Posted in Zdraví.

Křečové žíly se nevyhýbají ani celebritám. Řešení je vícero, záchranou může být flebektomie neboli stripping.

Flebektomie je zákrok, kdy nedochází k operaci jako takové, ale provedou se 2 kosmetické řezy, přes které se zavede do postiženého místa vodič, který žilní kmen odstraní. Flebektomie není žádný velký a invazivní zákrok, přesto může někomu připadat příliš děsivá. Ačkoliv pokud drobné žilní potíže přerostou v trvalé bolesti, flebektomii se raději nevyhýbejte a včas se poraďte o zákroku se svým lékařem.

I když jsou potíže s křečovými žilami dané částečně i geneticky, při dnešních sedavých zaměstnáních nesmíte zanedbávat ani prevenci žil. Základem je pravidelný pohyb a zdravá strava.

Zbavte se dlouhodobých potíží s akupunkturou ve Zlíně

Posted in Zdraví.

1

Čínskou medicínu její pověst rozhodně předchází. Vždyť kdo by ji neznal? Většině lidí hned vytane na mysl akupunktura, masáže, akupresura, meditace apod. Díky některým metodám léčby se můžete zbavit spousty věcí, které vás trápí již dlouhou dobu. Pomocí stimulace určitých akupunkturních drah můžete dosáhnout jiného rozložení proudění energie. A tato energie právě způsobuje bolest nebo úlevu.

Crohnova nemoc pacientům znepříjemňuje život

Posted in Zdraví.

Dnes se budeme bavit o tzv. Crohnově nemoci. Tato nemoc se pořádně ukázala světu až kolem roku ukázala 2005, kdy se zvýšil počet nemocných o téměř 50 %. Svými projevy velmi znepříjemňuje pacientův život, protože postihuje žaludek a střeva. Své jméno získala podle B. B. Crohna, který ji v roce popsal již v roce 1932.

tradiční čínská medicína

 

Endodoncie

Posted in Zdraví.

Ošetřování zubních kanálků je dnes možné provádět velmi odborně díky tomu, že se pečlivě studovala endodoncie. Původ slova endodoncie vzniká z řeckého endon tzn. uvnitř a odus tzn. zub. Tato věda se zabývá zubní dření a tkáněmi zubních kořenů. Při poškození zubní dřeně (která obsahuje nervy, krevní cévy a lymfatickou a vazivovou tkáň) nemocí nebo zraněním je endodontická léčba nezbytná pro záchranu zubu. Endodoncie má tři základní cíle:
1. Odstranit zbytky měkkých tkání uvnitř zubu a desinfikovat tvrdé zubní tkáně.
2. Opracovat systém kořenových kanálků, aby bylo možné jej hermeticky uzavřít.
3. Utěsnit prázdný prostor tak, aby v něm neobíhaly tekutiny a nemohly se v něm znovu usídlit mikroorganismy.

Kosmetika Zlín pomůže ke krásné pokožce

Posted in Zdraví.

Kosmetika Zlín

Ve světě módy se trendy mění každou chvíli, ale jeden trend zůstane vždy stejný – pevná, čistá a hladká pokožka. Odměnou za správnou péči pokožky bude její estetická hodnota. Ale nestačí, že budete navštěvovat kosmetický salon, jako je kosmetika Zlín, musíte udělat pro svou pokožku i něco v domácím prostředí. Pojďme se podívat, jak mít zdravou a krásnou pokožku.