Zimní zahrady lze užívat během celého roku

Posted in Vše pro dům.

Zimní zahrad je zasklená konstrukce, která je propojena s rodinným domem. Snadno ji poznáte díky jejímu vzhledu, protože je tvořena prosklenými prvky a dveřním systémem, který lze v létě otevřít. Největší výhodou je možnost užívání po celý rok, bez ohledu na počasí. Pokud jste zahrádkář, můžete v zimní zahradě pěstovat i tropické rostliny, záleží však na klimatu, který by měl být příjemný jak vám, tak floře. Zimní zahrada mají ovšem i své nevýhody. Jsou hold dražší, zejména jejich vytápění v zimních měsících spolkne o pár tisíc víc za energii.

zimní zahrady celoroční

OSB desky mají ve stavebnictví široké využití

Posted in Vše pro dům.

osb desky

Taková OSB deska se vyrábí listováním různým zbytků dřeva. U nás se jedná o kvalitní borovici. Většinou se vytváří 3 nebo 4 vrstvy, které se na sebe pokládají v různých směrech podle toho, jaké chceme vytvořit vlastnosti. Ke spojení se využívají různé materiály, my používáme fenolformaldehydovou pryskyřici. Tyto OSB desky mají velké využití ve stavebnictví. Díky svým vlastnostem, jako je například voděodolnost, se využívají přímo na dřevostavbách.

Můžete si vybrat ze dvou typů – buď základní OSB deska v plochou hranou nebo OSB desky s perodrážkou pro snadné zasunutí do sebe. Desky můžete jednoduše brousit a lakovat dle potřeby. Nejčastěji se z nich staví různé bedny, nábytek, obklady apod. Najdete u nás rozměry až do velikosti 2500 x 1250 mm s šířkou 6-25 mm.

Jak nakupovat čistící prostředky

Posted in Vše pro dům.

cistici prostredky

Čistící prostředky se staly nezbytnou součástí každé domácnosti. V současnosti existují prostředky na nejrůznější druhy materiálů, liší se od sebe skupenstvím, složením a hlavně cenou. Vybrat v obchodě čistící prostředky není právě jednoduché taky proto, že na českém trhu působí hned několik značek. Jak tedy při jejich nákupu postupovat a podle čeho vybírat?

Jedna věc se dá říct s jistotou - méně mnohdy znamená více. Když je mezi čistícími prostředky jednoho druhu rozdíl několik desítek korun, tak to ještě nemusí znamenat, že je ten dražší o tolik lepší. Mnohdy je to pouze značka, za kterou se připlácí.

Nenechte se zmást reklamou a spolehněte se pouze na svůj vlastní úsudek. Sami si vyzkoušejte, který čistící prostředek je za odpovídající cenu nejúčinnější a pečlivě zvažte, zda k úklidu domácnosti opravdu potřebujete tolik prostředků.

Pořiďte si originální doplněk

Posted in Vše pro dům.

Každý chce mít doma něco, co nikdo jiný nemá, a proto se velmi daří v posledních letech společnostem, které se věnují potisku skla. Taková skleněná stěna s vlastním potiskem rozhodně není špatná. Je praktická, můžete ji omývat, leštit, udělat na ní závěsný systém v podobě lepení nebo „přicucnutí“ háčků. Pokud si stěnu necháte podsvítit, vytvoříte tak jedinečný doplněk, kteří budou všichni návštěvnici vašeho bytu obdivovat.

skleněná stěna

Investice do matrace se rozhodně vyplatí

Posted in Vše pro dům.

Člověk prospí až tři tisíce hodin ročně a v posteli stráví až třetinu svého života. Už jen tato informace by vás měla přesvědčit o tom, že byste měli investovat do kvalitního lůžka. Postel vám bude sloužit 365 dní v roce, budete v ní čerpat nové síly a tělo bude odpočívat a regenerovat se. Nejdůležitější součástí lůžka je matrace, která rozhoduje o kvalitě vašeho spánku. Čím kvalitnější a pohodlnější matraci si pořídíte, tím lépe se vyspíte.

Tlakové nádoby

Posted in Vše pro dům.

Chcete si v prostorech svého domu nainstalovat domácí vodárnu? Pak se neobejdete bez kvalitní tlakové nádoby, která obsahuje všechny potřebné prvky k napojení na vodárnu. Nádoby se liší nejen svým materiálem, ale také objemem a právě podle objemu se budete v první řadě rozhodovat. Nejčastěji se používají nádoby o objemu od 20 do 60 litrů, ale k dostání jsou i nádoby s objemem až 100 litrů. Zkombinujete-li správně domácí vodárnu s tlakovou nádobou, docílíte dlouhé životnosti celého systému.