Zimní zahrady lze užívat během celého roku

Posted in Vše pro dům.

Zimní zahrad je zasklená konstrukce, která je propojena s rodinným domem. Snadno ji poznáte díky jejímu vzhledu, protože je tvořena prosklenými prvky a dveřním systémem, který lze v létě otevřít. Největší výhodou je možnost užívání po celý rok, bez ohledu na počasí. Pokud jste zahrádkář, můžete v zimní zahradě pěstovat i tropické rostliny, záleží však na klimatu, který by měl být příjemný jak vám, tak floře. Zimní zahrada mají ovšem i své nevýhody. Jsou hold dražší, zejména jejich vytápění v zimních měsících spolkne o pár tisíc víc za energii.

zimní zahrady celoroční

Chytrá zimní zahrada

Pokud se nechcete příliš o svou zimní zahradu starat, mám na mysli rolety a teplotu, popřípadě vlhkost, můžete si pořídit „smart“ variantu. K tomu, aby mohla fungovat potřebuje řídící mikropočítač a čidla, která mu poskytují potřebné informace pro samoregulaci. Taková zahrada poté dokáže ovládat:

  • Teplotu,
  • výměnu vzduchu,
  • stínění.


Vždy výkonnější klimatizační jednotku

Slepé kouty jsou místa, kde nedochází k přirozené cirkulaci vzduchu. Následkem toho dochází k vysrážení vlhkosti, která negativně ovlivňuje mikroklima v zimní zahradě. Žádoucí je také pořízení klimatizační jednotky, která se stará o správný vzduch uvnitř. Rád bych varoval před nákupem levných a nevýkonných jednotek, které častokrát nedovedou zajistit výměnu vzduchu a tím dochází opět ke kondenzaci vlhkosti, která je nežádoucí. Proto je lepší koupit klimatizační jednotku s předimenzovaným výkonem!

Materiál a konstrukce

Na výběr máte:

  • Dřevo,
  • Hliník,
  • Plast.

Pokud se rozhodnete pro variantu postavenou ze dřeva, nejčastěji se využívají lepené hranoly. Ty jsou vyrobeny z borovicového, smrkového nebo dubového dřeva. Hranoly jsou opatřeny povrchovou úpravou, aby odolaly povětrnostním vlivům a škůdcům. Další možností je hliník, ten má výborně vlastnosti, je lehký a nemusíte se o něj příliš starat. Při stavbě zimní zahrady z hliníku se mohou požívat podpůrné ocelové konstrukce, aby střecha snesla nápor tajícího sněhu. Pokud vám ani tato varianta nevyhovuje, můžete zkusit plast. Jelikož se nejedná o nijak zvlášť pevný materiál, je nutné nejdřív vytvořit konstrukci z plastu a ocelových profilů.

Důvodů, proč si pořídit u svého rodinného domu zimní zahradu je hned několik. Mnoho lidem přes zimu chybí zahradní pergoly, kde sedí se svými přáteli a relaxují, přesně tento pocit jim celoroční zimní zahrada plní. Pokud venku prší, sněží nebo je zima, v zahradě to ani nepoznáte, navíc můžete pěstovat exotické rostliny, kterým by se jinak v našich podmínkách nedařilo.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit