Crohnova nemoc pacientům znepříjemňuje život

Posted in Zdraví.

Dnes se budeme bavit o tzv. Crohnově nemoci. Tato nemoc se pořádně ukázala světu až kolem roku ukázala 2005, kdy se zvýšil počet nemocných o téměř 50 %. Svými projevy velmi znepříjemňuje pacientův život, protože postihuje žaludek a střeva. Své jméno získala podle B. B. Crohna, který ji v roce popsal již v roce 1932.

tradiční čínská medicína

 

Co je Crohnova nemoc?

Jedná se o autoimunitní onemocnění, při němž organismus bojuje proti vlastním buňkám imunitního systému. Tak jako velká část nemocí i tato nemoc je zhoršována stresem, v konečném důsledku je také považována za civilizační chorobu.

Projevy onemocnění

Obecně platí, že Crohnova nemoc je chronické onemocnění žaludku a střev. Spouštěčem nemoci bývá jakýkoliv zánět, postihující tuto dvojici zažívacích orgánů. Nejčastěji postihuje konečnou část tenkého střeva. Vlivem tohoto zánětu dochází k typickým bolestem a průjmům. „Crohn“ je poněkud nevyzpytatelný, a to z toho důvodu, že může postihnout jakoukoliv část traktu. Crohnova nemoc se projevuje velmi silnými bolestmi, průjmy a v krajních případech i krvácením.

Léčba nemoci

Crohnova nemoc se léčí medikamenty, které potlačují zánět a imunitní reakci, zejména to jsou kortikoidy a imunosupresiva. V dnešní době je stále populárnější biologická léčba, kdy jsou pacientovi podávány protilátky, které mají za úkol tlumit záněty. Crohna lze také léčit pomocí tradiční čínské medicíny Dr. Mačka, který hovoří, že je u postižených zasažena energie tlustého střeva, ať už ve vzestupném tračníku, přímém či sestupném. Ve své podstatě se jedná o přítomnost horkých hlenů, které v určité části tlustého střeva vytvoří stagnaci – blokádu energie v dlouhém časovém úseku. Postihnutá oblast se pak stává stálým dráždícím místem produkujícím hleny, které pak dráždí stěnu střeva až do stádia krvácení. V jeho ordinacích po podstoupení vyšetření Vám doporučí správnou stravu v kombinaci s vhodnými bylinnými preparáty a změnou životního stylu.

Kromě zodpovědného braní léků je důležité také dodržovat dietu. Musí být nejen nedráždivá, ale zároveň také zaručit dostatečnou výživu, protože při častém vyměšování nestačí tělo vstřebat živiny. Tolerance potravin je však individuální, proto si každý pacient musí vyzkoušet, co mu dělá dobře a co naopak zhoršuje potíže.