Notebook nebo počítač?

Posted in E-shopy.

Uvažujete o koupi počítače či notebooku? Poradíme Vám, co vybrat.

 

Nejprve je důležité rozmyslet si, jak budete daný stroj používat. Obě varianty mají totiž určité vlastnosti, se kterými je nutné počítat. 

Proč si vybrat notebook?

Notebook ocení především ti, kteří hodně cestují a rádi by si ho brali sebou. Notebooky jsou většinou lehké, obzvláště pokud se jedná o ultrabooky, jejichž hmotnost by neměla přesáhnout 1,5 kg. Součástí notebooku je také klávesnice a touchpad, který nahrazuje myš, proto zde odpadá pořizování externí myši a klávesnice, jako je tomu u počítače. Touchpad má ovšem svá vlastní úskalí. Někteří lidé si na něj nebudou moci zvyknout, případně se také moc nehodí pro komplikovanější operace. Mezi nevýhody notebooku patří zejména jejich slabší výkon oproti stejně drahým počítačům. Dále se snadno zanesou prachem a rychle se také mohou přehřát. 

Proč si vybrat počítač?

Stolní počítače jsou větší a těžší. To proto, že se nepředpokládá, že by se často někam přesouval. Jeho velkou výhodou ovšem je větší výkon a snadnější výměna a dokupování jednotlivých komponentů. Proto se hodí spíše pro lidi, kteří pradcují s náročnějšími programy či rádi hrajou nejnovější hry. 

A jak je to tedy s cenou?

Jak už jsme zmínili, notebooky bývají obvykle dražší než stejně výkonné počítače. Nicméně i tady se dá ušetřit. Pokud si chcete například pořídit levnější notebooky nebo počítače, můžete si vybrat takové produkty, které byly už rozbaleny, vystaveny na prodejně či se jejich obal cestou poškodil. Další možností, jak ušetřit jsou také repasované notebooky. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit