Vyberte si nové traktorové pneu

Posted in Auto.

industriální pneu

Nenahraditelnou součástí každého motorového vozidla jsou kola, na kterých jsou obuty pneumatiky. Stejně jako u osobních vozidel, tak i u traktorů hrají pneumatiky významnou roli. Traktorové a industriální pneu mají omezený výběr, co se týče nejen druhů, ale i značek. I přesto se vám nabízí kvalitní kousky, se kterými budete při práci s vozidlem spokojeni. Jak takové pneumatiky vybírat?

Traktorové pneumatiky tvoří tři části – kostra, běhoun, bočnice a patka. Aby byla pneumatika kvalitní, je nezbytné odvést kvalitní práci při výrobě. Jednotlivé části pneumatiky musí být vyrobeny pečlivě.

Jak pneumatiky vybírat?

Při výběru pneumatik je velice důležitý rozměr pneumatiky, který by měl odpovídat údaji, jež je uveden ve velkém technickém průkazu. Tento rozměr stanovuje výrobce daného vozidla. Rozměr pneumatik není na všech kolech traktoru stejný, na což byste měli myslet. Je tedy nesmysl kupovat čtyři stejné pneumatiky se stejnými rozměry, protože přední náprava má menší kola než zadní.

Dalším parametrem je typ pneumatiky, přičemž se dají traktorové pneumatiky rozdělit na radiální a diagonální. Radiální pneumatiky jsou charakteristické svou dlouhou životností, výbornými přenosovými vlastnostmi a velmi dobrými jízdními vlastnostmi. Kdežto diagonální pneumatiky jsou odolnější a levnější, přičemž se uplatňují hlavně v lesích.

Neopomínejte ani rychlostní index a únosnost pneumatiky. Tyto dvě vlastnosti spolu souvisí. Platí zde nepřímá úměra. Když je rychlostní index vyšší, je nižší únosnost pneumatiky a naopak. Je potřeba najít jakýsi kompromis.

A v poslední řadě se zaměřte na dezén pneumatiky, který ovlivňuje záběrové vlastnosti.